19 Haziran 2014 Perşembe

Zamanın Ötesinde Sanatçı Çift | Brian & Wendy Froud


Merhaba Rafların Arasından'da yenilikler olacağını söylemiştik. 
Artık Raflarımızdan illustrasyon sanatçılarının da kitapları düşebilir her an önünüze. 

Bunlardan ilki Brian & Wendy Froud çifti. Bana göre dünyanın müthiş çifti demek doğru olur. Bu kadar yetenekli iki insan nasıl birbirini bulur'un cevabı gibiler. 
Müzikte de onlar gibi sevdiğim Ritchie Blackmore & Candice Night çifti. 
Bu insanlar doğaüstü geliyorlar bana. 

Brian Froud İngiliz illustrasyon sanatçısı. Çalışmalarında fantastik öğeleri kullanıyor. Jim Henson'un The Dark Crystal ve David Bowie'li Labyrinth filmlerinin konsept artisti. 
Çalışmalarında bol bol periler, cinler, troller, goblinler görüyoruz. 


 Alan Lee ile ortak işlere de imza atmışlar. Fairies benim çok almayı istediğim kitap olduğu için Amazon'un yolları taştan diyorum. 

Wendy Froud ise benim tamamen ilgi alanım, yapmayı çok istediğim bir işi, Art Doll kuklaları yapıyor. Bu işte dünyanın en önde gelen sanatçısı desem abartı olmaz. 


İki sanatçı birbirini o kadar tamamlıyor ki, biri çiziyor diğeri boyutlandırıyor, hayat veriyor. Brian ve Wendy Froud çifti yine benim ilgi alanıma giren bir konuya da el atıp Oracle Fairy kartlarını çıkarmışlar. 

İki deste biri Brian Froud'un, diğeri her ikisinin ortak çalışması. Tabii ikisini de istiyorum desem şaşırmazsınız sanırım. 
İllustratorların bu tip destelerini çok seviyorum çünkü çalışmalarını bir arada elinizde bulunduruyorsunuz. 

Kitaplarına yurt dışından getirterek sahip oluyorsunuz. Keşke buralarda da satılsa ama Pandora ve Robinson'da oluyormuş öyle duyumlar aldım. 
Çok sevdim bu çifti an be an takip etmeyi isterim derseniz şayet 

RealmOf Froud isimli blogları ve  facebook  adresleri var. 

Katıldıkları etkinlikler, yaşamlarından kesitlere rast geliyorsunuz. 


-Sycorox-
3 yorum:

 1. Of ne güzelmiş! Böyle paylaşımları hep görmek isteriz =)
  Bu arada, Türkiye'ye gönderim yaptıklarında masraf ne kadar artıyor bilmiyorum ama abebooks diye güzel bir site var, galiba ABD'nin nadirkitap'ı. İyi kondisyonda ikinci el kitaplar, albümler bulmak mümkün, oradan birkaç tane fotoğraf albümü alıp memnun kaldım ben.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler, bundan sonra bu tip paylaşımlar hep olacak, beğenmenize sevindim.
   Söylediğiniz siteyi bilmiyordum, hemen baktım Alan Lee ile olan en istediğim kitabı buldum ve kargosu ile beraber uygun fiyata geliyor, çok teşekkür ederim (eheh sevindim pek)

   Sil
  2. Ben de çok sevindim öyleyse =) Birkaç tane fotoğraf albümü, teknik kitap bulup çok ucuza almıştım ben uzun zaman önce.

   Sil

Related Posts with Thumbnails