22 Mayıs 2015 Cuma

[Blog Tur] Karmakarışık - Emma Chase | Kitap Yorumu - Yazar TanıtımıKitap: Karmakarışık
Yazar: Emma Chase
Orijinal Adı: Tangled
Çeviri: Deniz Beril Bacaklılar
Yayıncı: Ephesus Yayınları
Sayfa Sayısı: 433
Basım Yılı: 2015
Tür: Romantik
Puanım: 4

Zengin, yakışıklı ve kendini beğenmiş Drew Evans ile güzel, zeki ve hırslı Katherine Brooks buluştuğunda işlerin karmakarışık hale gelmesi şaşılacak bir şey değildir. 

 Drew Evans'ın işi, milyon dolarlık anlaşmalar yapmak ve New York'un en güzel kadınlarını tek bir gülümsemeyle baştan çıkartmaktır. Peki, öyleyse neden yedi gündür evden dışarı çıkmıyor? Neden mahvolmuş, sefil bir halde ve depresyonda? Ona sorduğunuzda size sebebinin grip olduğunu söyleyecektir fakat hepimiz bunun doğru olmadığını biliyoruz. 

 Katherine Brooks, Drew'un babasının yatırım bankacılığı firmasında işe başladığı anda gösterişli playboyun hayatındaki her alanın bir karmaşaya sürüklenmesine sebep olmuştur. Profesyonel alandaki yarışları Drew'un cesaretini kırıyor, Katherine'e karşı hissettiği çekim dikkatini dağıtıyor ve onu yatağa atma girişimlerindeki başarısızlığı ise tamamen sinirlerini bozuyordur. 

 Nasıl oluyordu da kadının biri çıkıyor ve ağzı iyi laf yapan çapkın bir adamı mahvolmuş, umutsuz biri haline getirebiliyordu? Hayatta asla sahip olmak istemediği tek şeyi gerçekleştirerek.

Yeni ve çok eğlenceli turumuzda bugün bize konuksunuz. Bu sefer turumuzda iki konuk oburumuz var Tugcenin kitaplığı ve Kitap Telvesi  blogları da konuk obur olarak yer alıyorlar.

Eğlenceli diyorum çünkü kitabın anlatımı baya neşeli, komik. Playboy bir erkeğin bakış açısından anlatılmış.

Çok başarılı, yakışıklı, her gece alemlerde olan baş karakterimiz Drew Evans bir gün barda sağlam kaya'ya denk gelir. Kendinin tabiriyle grip, normal tabirle ise aşık olmuştur. Bu süreci ve Katherine Brooks'a nasıl oldu da bu denli çarpıldığını komik bir dille anlatıyor.

Bu tarz kitaplar bana sıkıcı geliyor olsa da, neşeli eğlenceli olanlarını seviyorum. O yüzden kitabı da pek sevdim. Karakterler itici değildi, kasmıyorlardı. Yani Drew bir playboy nasılsa öyleydi, her şeyini açık açık ortaya koyuyor, önümüze seriyor. Katherine normal, kendi halinde ama bir yandan da işinde hırslı, başarılı bir profil. Bu tarz kitaplarda sürekli karşımıza çıkan, sakar, ne yaptığını bilmeyen tavrı olmadığı için gayet tuttum onu. Ayrıca Drew'ın o yaptığı cidden kötüydü ve haklısın kızım sürt burnunu dedim ne yalan söyleyeyim eheh. O kısımlar nasıl iyi geldi, nasıl eğlendim anlatamam, üzgünüm Drew :)

Yan karakterler hele ki yiğeni Mackenzie ve bozuk para kavanozu çok şirindi ya, tam ısırmalık karakter :)
Kate'in en yakın arkadaşı çatlak Erin'i daha çok görmek istiyorum, çok enteresan bir karakter olduğu kesin

Kitabımız new adult tarzda olduğu için tabii doğal olarak sevişme bölümlerine denk geliyoruz. Ama o kadar insana batmıyor o bölümler, bir de sanırım türe artık alıştığım için fazla batmıyor olabilir.Kate çilek seviyor evet ama biz de seviyoruz Drew hihi :)

Kitabın çevirisi iyiydi, orijinal kapağı kullanmaları pek bir iyi olmuş hele üstüne ciltli olunca daha bir sevdim. Kapağında sixpackli (baklavalı) bir Drew Evans bekliyor bizi eheh.

                                                Şimdi gelelim sevimli yazarımızın tanıtımına.Yazarımız Emma Chase New Jersey'de küçük bir kasabada iki çocuğu ve eşi ile klasik bir yaşam sürüyor. 
Gündüzleri onlarla ilgilenirken, geceleri ise renkli karakterlerini ve onların muzip maceralarını kaleme alıyor. 

4 kitaplık bir serinin ilk romanı olan 'Karmakarışık' dünyada en çok kullanılan kitap sitesi Goodreads'de yapılan oylamalar sonucu 2013'ün en iyi çıkış yapan kitabı seçilmiştir. 


Ephesus yayınlarından çıkan bu kitabı merak ettiyseniz Kitap Oburlarının facebook sayfasını takipte olmayı ve çekilişlere katılmayı unutmayın. 


Tur Takvimi 

21 Mayıs: http://tugceninkitapligi.com Kitap Yorumu
21 Mayıs: http://sssuigenerisss.blogspot.com Kitap Yorumu - Ön Okuma
22 Mayıs: http://raflarinarasindan.blogspot.com/ Kitap Yorumu -Yazar Tanıtımı
23 Mayıs: http://mirielenda.blogspot.com/ Kitap Yorumu - Bunları Biliyor musunuz?
23 Mayıs: http://thcodex.blogspot.com/ Kitap Yorumu
24 Mayıs: http://kitaptelvesi.blogspot.com.tr/ Kitap Yorumu - Alıntılar
24 Mayıs: http://tugceninkitapligi.com Bonus Sahne


İyi ve 'eğlenceli' okumalar... 

-Sycorox-

1 yorum:

  1. Ooo yaşasın keşke ben kazansam çekilişi be ! :D
    Kolay gelsin sizlere :)
    Ben de blog açtım , pozitif negatif görüşlerinizi bekliyorum!
    http://dusesingunlugu.blogspot.com.tr/

    YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails