20 Ekim 2015 Salı

[Blog Tur] Karanlık Yalanlar - Alessandra Torre | Kitap Yorumu - Yazar Tanıtımı


HER ŞEY BİR YALANSA AŞK SÖZ KONUSU OLABİLİR Mİ?
Kitap: Karanlık Yalanlar
Yazar: Alessandra Torre
Orijinal Adı: Black Lies
Çeviri: Onur Kınacı Birler
Yayıncı: Yabancı Yayınları
Basım Yılı: Eylül 2015
Sayfa Sayısı: 334
Tür: Erotik,
Puanım: 3,5


"Bu bir aşk hikâyesi ama okuması kolay olanlardan değil... 

Brant: Yirminci yaş gününde bir teknoloji milyarderi oldu. Benimle üç yıldır beraber. Dört kere evlenme teklif etti. Dört kere reddedildi. 

 Lee: Ev hanımlarıyla aşna fişne yapmadığı zamanlarda çim biçiyor. Elleri ve vücudunun diğer parçaları son derece yetenekli. Bilse de bilmese de, iki yıldır benim tarafımdan takip ediliyor.

 Durmayın. Yargılayın beni. Benim aşkımın nelere yol açtığı hakkında en ufak bir fikriniz bile yok. Daha önce bu hikâyeyi duyduğunuzu düşünüyorsanız güvenin bana… duymadınız"


Yabancı yayınlarından çıkan erotik roman Karanlık Yalanlar ile turda bize konuksunuz.

Bu kitapla ilgili objektif yaklaşacağım. Karakterlerimiz zenginler dünyasının bireyleri. Biri zengin ve umarsız kızımız Layana yani Laya diğeri de sıfırdan kendini yazılım milyarderi yapan dahi çocuk Brant.

Tabi bir de Lee var. Sorumsuz, serseri çocuğumuz.

Şimdi ben Layana'nın Brant'ı Lee ile aldatmasına gıcık değildim. Her kitapta hep iyi, doğru şeyler yapan, sıkıcı, sarsak kadın karakterlerden ciddi anlamda sıkılmıştım.

Layana o bağlamda kuşkucu, arkadan iş çeviren, hesapçı havası ile sevgimi kazandı. Çünkü Brant bir yerde ona yetmiyordu belki, heyecan arıyordu ve zaten boşlukta gibiydi.

Brant onu prenses olarak görüyor, Lee ise zengin, şımarık ve asla onun olmayacak bir kadın.

Kitabın içinde çok farklı yerlere giden bir konu olduğu için fazla açamıyorum. Ama o konu benim ilgimi çektiği için beğendim. Bir de aynı yayınevinin başka bir romanına benzettim lakin olsun.

Yalnız benim baya bir puan kırdığım yeri, karakter tasvirlerinin çok aza yakın olması. Bunu yazar özellikle gizem olsun diye mi yaptı, yoksa aklına mı gelmedi bilemiyorum ama ciddi bir şekilde sinirlenerek okudum. Sen karakterlerin tiplerini, neye benzediklerini hiç yazma ama onun dışında her bir taraflarını santim santim incele. Artık Layana'nın esmer ya da kumral olduğunu Lee'nin çıktığı sarışın'ı tarif ederken benim tam tersim dediğinde anlıyoruz. Diğer karakterleri de böyle keza.
O yüzden bir türlü karakterleri gözümde canlandıramadım.

Çeviri gayet iyiydi, böyle sorunsuz çevirileri seviyorum.Yani severek erotik bir kitap okuyayım, değişik bir konusu olsun derseniz doğru yerdesiniz.

Şimdi gelelim Yazar Tanıtımına;


Alessandra Torre Florida'da evli ve bir oğlu ile yaşayan, yaşamının bir kısmını yazı yazmaya ayıran erotik romanlar yazan bir yazar. 
İlk kitabı Blindfolded Innocence ile dikkatleri üzerine topladı. Sırasıyla Innocence serisi,  serisi, Sex Love Repeat, Hollywood Dirt ve en son olarak Black Lies'ı yazıp alanında ilgi topladı. 


Ha bu kitabı istiyorum derseniz bizi facebook'ta takip etmeyi unutmayın. 

İyi okumalar...

-Sycorox- 

Tur Programı :

19 Ekim :  http://sssuigenerisss.blogspot.com/ Kitap Yorumu / Ön Okuma
20 Ekim :  http://raflarinarasindan.blogspot.com/  Kitap Yorumu / Yazar Tanıtımı
21 Ekim: http://mirielenda.blogspot.com.tr/ Kitap Yorumu / Bunları Biliyor musunuz? 
22 Ekim:  http://thcodex.blogspot.com/ Kitap Yorumu 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails