16 Ağustos 2014 Cumartesi

[Blog Tur] Aşka Var Mısın? - Natasha Boyd | Ön Okuma

Aşk hayattaki en büyük risktir.


Kitap: Aşka Var Mısın? (Eversea #1)
Yazar: Natasha Boyd
Orijinal Adı: Eversea
Çevirmen: Filiz Tülek
Yayıncı: Yabancı Yayınları
Sayfa Sayısı: 362
Basım Yılı: Ağustos 2014
Tür: Romantik
Puanım:4

"Eğer geleceğimde olacağını bilseydim, tamamen farklı bir yaşam seçerdim." 

 ...kokusunu derin derin içime çektim. Sonra ağzımı kulağına yaklaştırdım. 

"Eğer farklı bir yaşam seçseydin, beni hiçbir zaman bulamazdın." 


Sorumlulukları ve kendine olan güvensizliğiyle boğuşan, güneyli bir genç kız... ?Her şeyini kaybedebileceği son skandalından kaçan, Hollywood'un en gözde megastarı...?Onları sonsuza dek değiştirecek, tesadüfi bir karşılaşma, imkânsız bir birliktelik ve masalsı bir aşk hikâyesi...


Merhaba, Kitap Oburları ile yeni turumuzda bu sefer tam yaza uygun insanı serinleten bir kitap var. Natasha Boyd'un Eversea serisinin ilk kitabı.

Bu kitap ile beraber Jack Eversea ile tanışıyoruz. Ama ne tanışma.

Şimdi düşünün normal bir hayatınız var, küçük bir kasabada yaşayıp, orada garson olarak çalışıyor, kıt kanaat geçiniyorsunuz. Tam bir kitap kurdusunuz, en sevdiğiniz kitap serisinin uyarlamasında oynayan Hollywood starını bir gün karşınızda buluyorsunuz. Çıldırmamak elde değil.

Şimdi düşündüm kendime uyarladım bu durumu, en sevdiğim kitap serisi Yüzüklerin efendisi üçlemesi. Orada ise Legolas'a yani Orlando Bloom'a hayranım. Şimdi karşımda görsem bir tuhafa bağlarım tabii ister istemez.

Baş karakter Keri Ann klasik, utangaç, kendi halinde ama seksi olduğunu fark etmeyen, kitap kurdu kızımız. Karşısında Jack Eversae'yı görünce resmen nevri dönüyor, yer yer kendine hakim olamıyor. Genelde bu tip karakterlere gıcık olsam da o çok batmadı, rahatsız olmadım. Oldukça yerinde tavırlar sergiledi.
Nefes al, Keri Ann, nefes al modunda heyecan içinde, nefessiz kaldı. 

Jack Eversea'ya gelirsek adam havalı ve hoş. Bir yandan da eğlenceli ve Keri Ann'ın saçma sapan bazı tavırlarını çok iyi yumuşattı. Açıkçası başka biri olsa "eee git işine" derdi ki  adam Hollywood starı, onu dese hiç batmaz, sırıtmaz.
Ayrıca Kitap Oburlarının Tı Obur Nıvs haberlerini de soğukkanlılıkla karşıladı hehe. Takım olarak bence sevdik bu adamı.


Ben tabii durur muyum, kitabı okurken yine ilham perileri iş başındaydı kaplumbağa mumluk ve Eversea taşlarından yaptım. 
Zaten Yabancı Yayınlarının kitap ayracına aşık oldum onu söylememe bile gerek yok.

"Tanrım!" dedi sonunda, umutsuz bir ses tonuyla. Parmağıyla ikimizi göstererek devam etti, 
"İkimiz aynı odada yalnız kaldığımızda hissettiğimiz şey her neyse, sence bu normal mi? Belki senin hiçbir fikrin yok ama benim var. Bu. Pek. Olmaz. En azından bana." 
Durdu, itiraf ettikleri karşısında kendisi bile şaşırmış gibiydi. 

Kitap bünyenizde yazın ılık bir esinti etkisi yaratan bir roman. Çoğu yerde kıkırdaya kıkırdaya okuduğumu eklemek istiyorum. Hatta okurken annem telefonla konuşuyordu ve benim kıkırtılarıma "neye gülüyorsun sen?" dedi. Bayan Weaton ve Keri Ann'a gülüyorum demişim.

Yaz günü plajda kafanızı tamamen boşaltıp, size iyi vakit geçirtecek bir roman arıyorsanız doğru yerdesiniz. Kitaptan tadımlık ön okumayı ekliyorumBu turda bizimle olan Yabancı yayınlarına da ayrı teşekkür ederiz. 
Kitap Oburları ise bu kitabı size yazardan imzalı olarak veriyor. Açıkçası kıskandım ne yalan söyleyeyim.
Onun için yapmanız gereken şey Çekiliş sayfamıza gidip, katılmak.

İyi Okumalar

-Sycorox- 

2 yorum:

 1. şu an okuyorum harika ilerliyor!!
  kullandığın fotoğrafa bayıldım. şimdiye kadar gördüğüm kitap konsept çekimlerinin en iyisi en uyumlusu!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet tam yaz kitabı, bende sevdim baya. Teşekkürler bu arada, iyi okumalar ^^

   Sil

Related Posts with Thumbnails