4 Şubat 2016 Perşembe

[Blog Tur] Cadı Avcısı - Virginia Boecker | Yazar TanıtımıKitap:Cadı Avcısı
Yazar: Virginia Boecker 
Orijinal Adı: The Witch Hunter
Çeviri: Onur Özkan
Yayıncı: Yabancı Yayınları
Basım Yılı: Ocak 2016
Sayfa Sayısı: 338
Tür: Fantastik, Tarihi Fantastik
Puanım:4


Tenime dağlanarak işlenmiş mühür.
Beni koruyan ve ne olduğumu gösteren mühür. 

Ben On Üçüncü Yazıt’ın bir uygulayıcısıydım. 
Bir cadı avcısı. 

Korkulması gereken kişi bendim. 
En büyük düşmanınız dövüştüğünüz şey değil, korktuğunuz şeydir.Merhaba yeni turumuz Virginia Boecker'ın Cadı Avcısı kitabı. Cadılı kitaplara bayıldığım için bu kitabı çok sevdim.

Elizabeth ailesini veba'da kaybetmiş, ona destek olan arkadaşı Caleb ile büyümüş ve onunla beraber cadı avcısı olup on üçüncü yazıt uygulayıcılarından, ülkedeki en güçlü avcılardan biri. Kitap Elizabeth'in yaptığı dikkatsizlikler sonucu ve ceplerinde cadıların kullandığı otların bulunması ile hapse atılması ve ölüm fermanının çıkışı ile başladı. 
Sonra hapishaneden kaçıp, hiç beklemediği insanların onu kurtarışı ile hayatı ve yönü değişiyor. Bir de bunlara onunla ilgili bir kehanet eklenince

Cadılar, hayaletler, küçük kahinler, o tekinsizlik en sevdiğim konular. Kitabın tarihi atmosferi ile okuyucu orta çağ'a gidiyor, cadı  yakilma olaylarına şahit oluyoruz Ayriyeten fantastik ağaçlar, peri ışıkları falan çok hoş bir hava veriyor.

Elizabeth karakteri erkeklerin arasında büyüdüğü için sert, hırçın bir karakter. Ben başlarken Elizabeth'in cadıların tarafında olacağını tahmin ederken cadı avcısı çıkması ile ters köşe oldum. Bir de bulunduğu donemin kadınları gibi olmayışı, sert yapısından dolayı arada bir yerde kalışı, aldigi eğitimlerin de etkisi ile erkek fatma modunda olmasi, bu tip kitap karakterleri açısından bakarsak hoşuma gitti.

Yabancı yayınları bu kitap kapağında aşmış iyice. İlk geldiği an gözlerimden kalpler çıkıyordu. Bence cadılı kitap ayracım da çok yakıştı. Çeviri gayet iyiydi, zaten Yabancı yayınlarında çeviri sorunlarına çok rastlamıyoruz.
GelelimYazarımızı tanımaya;


Virginia Boecker çok tatlı bir yazar. O da bizler gibi, kitabın Yabancı Yayınlarından çıkan kapağına bayıldı.

Yazarımız eşi, iki çocuğu ve köpekleri ile beraber Portland'da yaşıyor. Onun bu fantastik havasını yaşadığı yere kolayca bağlayabilirim (zira Grimm dizisinden sonra Portland benim için Amerika'nın en fantastik bölgelerinden)
The Witch Hunter yazarın ilk kitabı ve serisi. Ne diyelim Portland dolaylarında bol bol fantastik kitaplar yazmaya devam etsin.


Tur Programı:

3 Şubat http://sssuigenerisss.blogspot.com/ Kitap Yorumu  | Ön Okuma
4 Şubat http://raflarinarasindan.blogspot.com/ Kitap Yorumu | Yazar Tanıtımı
5 Şubat http://mirielenda.blogspot.com/ Kitap Yorumu |Tanıtım Videosu
6 Şubat http://segesegese.blogspot.com/ Kitap Yorumu  | Kitap Kapakları
7 Şubat http://pinucciasbooks.blogspot.com.tr/ Kitap Yorumu  | Alıntılar
7 Şubat http://thcodex.blogspot.com/ Bunları Biliyor Musunuz?

İyi Okumalar

-Sycorox- Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails